چندنکته مالیاتی بسیار مهم!

تاریخ خبر: 1397/04/20


 

 

 

 

 

 

 

قابل توجه اعضای محترم کانون

موضوع : چند نکته مالیاتی بسیار مهم!

 

باسلام و ادای احترام؛

    یکی از مشکلات عمومی و گسترده فعالان اقتصادی کشور، مربوط به امور مالیاتی است. بخشی از این مشکلات ناشی از عملکرد نامناسب کارکنان دستگاه مالیاتی می باشد که متاسفانه علیرغم هشدارهایی که از طرف مراجع مختلف داده شده است، همچنان شاهد کژی ها و سوءاستفاده هایی در این زمینه هستیم.

  اما برخی دیگر از مشکلات، ناشی از عدم آگاهی فعالین اقتصادی، به ویژه در بخش خصوصی می باشد. لذا لازم است که این بخش از فعالان اقتصادی، سعی نمایند آگاهی های خود را در امور مالیاتی بالاتر برند، تا جلوی سوء استفاده های ناشی از ناآگاهی های ایشان گرفته شده و آگاهی های لازم را  برای دفاع از حقوق خود به دست آورند.

 حضور جناب آقای مرتضی میری به عنوان بازرس کانون، این امکان را به دست داد تا کانون و اعضای محترم آن بتوانند از اطلاعات وسیع و تسلّط ایشان بر امور مالیاتی، (و احتمالا امور مربوط به بیمه)، بهره برده و با ارائه اطلاعات کلیدی در این امور، آگاهی های لازم به اعضای محترم داده شود.

  از همین رو، قرار است که از این پس طبق نظارت و هدایت  ایشان مطالبی در مورد نکات مهم مالیاتی برای اعضای محترم ارسال گردد، که توصیه می گردد این مطالب و اطلاعات، مورد مطالعه افراد ذیربط در شرکت های عضو کانون قرار گیرد، (هرچند که مطالعه آنها به مدیران ارشد نیز توصیه می گردد).

 

                                                                                                                  با تشکر - هیات مدیره کانون

                                                                                                                           97/04/20