گردهمایی بزرگ اعضا و همراهان کانون-اتاق بازرگانی تهران-چهارشنبه 8 آذر 1396

تاریخ خبر: 1396/09/05


کانون، هویت جمعی ما

سلام،  امروز جلسه مشترک پیشکسوتان و هيات مديره تشکیل شد تا به امور مربوط به گردهمایی بزرگ کانون بپردازند. 

برنامه‌ریزی صورت گرفت و مراحل مختلف گردهمایی، از تلاوت آیاتی از قرآن و پخش سرود ملی، تا انتهای آن که به سخنان تعدادی از اعضای محترم کانون در رابطه با مسائل و مشکلاتشان اختصاص خواهد داشت، و نهایتا جمعبندی گردهمایی مشخص گردید. 

همچنین، ترتیب سخنرانی های گردهمایی،  که به جز اعضای پیشکسوتان و هيات مديره، شامل دبیر محترم اتاق تهران و چند تن از معاونین محترم از وزارت صنعت،  معدن و تجارت خواهد بود، تعیین گردید. 

در این میان،  یکی از دوستان با اشاره به حضور تعداد زیادی از مقامات عالیرتبه کشور در این گردهمایی،  ابراز داشت که نگران آنم که علیرغم این برنامه‌ریزی قابل ستایش، این گردهمایی مورد استقبال اعضا قرار نگرفته و آنچنانکه باید و شاید در آن شرکت ننمایند. 

یکی دیگر از دوستان ادامه داد؛ اغلب اعضا این سوال را دارند که کانون تا به حال چه چیزی به ایشان داده است؟

در جواب گفتم؛ هویت جمعی! همان هویتی که به ما این امکان را می دهد که بتوانیم رو در رو و در کنار بالاترین مقامات کشور بایستیم و ایشان را به گردهمایی خود دعوت نماییم، و ایشان آنرا با بزرگوای بپذیرند. 

امروز غروب، به این فکر می کردم که چگونه اهمیت این مطلب؛ هویت جمعی خود را برای شما عزیزان بیان دارم؟ بعد دیدم که خیر،  اصلا نیازی به چنین کاری نیست که ما ایرانیان به خوبی با معنای هویت آشنا هستیم و این شناخت درست از همان معناست که ما را در درازای تاریخ حفظ کرده و بدان مفتخر ساخته است،  یعنی هویت ملی ما ایرانیان. 

همان هویتی که همین چند روز پیش در زلزله کرمانشاه یکبار دیگر خود را نشان داد و جهانی را به حیرت فرو برد! 

بله این خاک و این سرزمین مالامال از هویت ملی و قومی است. قوم سرافراز آذری، قوم دلیر کرد و لر، قوم بلوچ و گیلک و... که همه زیر چتر بزرگتری به نام ملت ایران گرد هم آمده اند تا ملیت ایرانی را شکل دهند. 

با خود گفتم همه این ها درست. لیکن دنیای امروز مقتضیات دیگری را هم ایجاب می کند که نباید از آن ها غافل شد. هویت حرفه ای! 

بله ما برای آنکه بتوانیم در دنیای امروز کار و فعالیت نماییم، نیازمند آنیم که در کنار همگنان خود قرار بگیریم تا بتوانیم در زیر یک سقف از حقوق خود دفاع نموده و صدای خود را رساتر به گوش مسوولین برسانیم. 
بله این نوع از هویت است که ظاهرا مغفول مانده که باید احیاء گردد. 

بله کانون هویت جمعی ما را معنا می بخشد و لازم است که ما آنرا حفظ نموده و برای آن ارزش قائل باشیم تا بتوانیم زیر چتر آن از حقوق خود دفاع نموده و صدای رسای جمع خود را به گوش دیگران برسانیم. 

با امید به دیدار پرشور شما عزیزان در گردهمایی بزرگ کانون در روز چهارشنبه هشتم آذر ماه در اتاق بازرگانی تهران. 

ارادتمند،  بهجو
رییس هیات مدیره
دوم آذر ماه 1396